In mei hebben “insluipers” zich toegang verschaft en deuren voorzien van schroefjes om zodoende in de parkeergarage en de bergingen te kunnen komen!

Op diverse camerabeelden is te zien hoe indringers door de voordeur binnen komen die open blijft staan als men de automatische deuropener gebruikt. Daarna zijn ze op beelden gesignaleerd waarop ze schroeven in de deuren aanbrengen om zodoende toegang te krijgen.

WACHT altijd tot de voordeur, de fietsingang en de garagedeur volledig is gesloten voor u verder loopt of rijdt!

Laat NIEMAND binnen die u niet kent!

ALLEEN SAMEN KUNNEN WE ONZE TOREN VEILIG HOUDEN!

 

BEWARE OF INTRUDERS!

Last week intruders gained access to our tower because the automatic door opener of the front door was used, and residents/guest walked on before it closed. The incident has been spotted with our camera’s and the two intruders have been recognized by our camera system as two men in their twenties. They were filmed when making obstructions in several doors (attaching screws) in order to have free entrance to the garage and storerooms.

 

ALWAYS WAIT UNTIL THE FRONT DOOR, GARAGEDOOR AND THE BIKE ENTRANCE CLOSES COMPLETELY BEFORE LEAVING THE BUILDING!

DO NOT LET ANY UNKNOWN PERSON ENTER THE BUILDING!

TOGETHER WE CAN KEEP OUR BUILDING SAFE!